11 December 2011

Lapin aux pruneaux et vin rouge - Zajac na červenom víneToto mal byť pôvodne "sladký" blog. Keď sme nedávno dostali od zmámych králika, podarilo sa mi ho pripraviť tak báječne, že sa musím o ten recept s vami podeliť.

Moja kamarátka hovorí, že by králika nikdy nezjedla, že ona nemôže zjesť 'Bunnyho'. Ja králičie mäso jem, jedávali sme králikov ked som bola malá. Dokonca sme ich doma chovali. Len som sa nemohla pozerať, ked sa zabíjali...

Veľmi som sa tomu darovanému králikovi tešila, sú to už roky, čo som ho naposledy jedla. Chvalabohu bol už zabitý a očistený. Rozmýšľala som, ako ho pripravím, či ho vysmažím, alebo upečiem a nakoniec zvíťazil francúzsky recept: Králik na sušených slivkách a červenom víne (opäť to červené víno!)

Nechcem sa chváliť, ale bolo to božské. Je to vynikajúce jesenné jedlo. Veľmi jednoduché pripraviť. A myslím, že keď namiesto králika použijete kurča, tak to bude rovnako dobré.Králik na červenom víne

1 rozporcovaný králik
1 fľaša dobrého! červeného vína 
250g sušených sliviek
2 veľké mrkvy
2 šalotky
1 červená cibuľa
1 strúčik cesnaku
tymián
2 bobkové listy
hrebíčky
pol litra vývaru
hladká múka
olej
soľ
korenie

  • Naporcované mäso osolíme, okoreníme, obalíme v hladkej múke a opečieme na horúcom oleji. 
  • Hrebíčky napicháme do červenej cibule. Šalotky, mrkvu a slivky pokrájame na kúsky.
  • Opečené mäso zalejeme asi polovicou fľaše vína a pridáme nakrájanú zeleninu. Potom pridáme všetko korenie. Trošku neskôr pridáme aj slivky. Postupne podľa potreby pridávame ostatné víno a vývar. 
  • Dusíme na miernom ohni asi hodinu a pol. 
  • Podávame s ľubovoľnou prílohou. U nás to bolo zemiakové pyré.

Ešte lepšie tento králik chutí ked je prihrievaný. Ale pochybujem, že vám na prihrievanie niečo zostane.

xx

Mia

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...